Site Loader

Sztuczne rośliny coraz bardziej upodobniają się do tych naturalnych. Dlatego trawy ozdobne ze strony sklep.green-designers.pl są znakomitą, całoroczną alternatywą dla żywych roślin. Wraz z ociepleniem klimatu pojawia się kolejny eko trend w ogrodnictwie i dekoracji wnętrz. Polega on na zastępowaniu roślin wymagających podlewania i pielęgnacji, sztucznymi zamiennikami. Warto wspomnieć, że syntetyczne trawy do złudzenia przypominają dzieła natury. Ich największą zaletą obok estetycznego, zdrowego wyglądu jest możliwość zaoszczędzenia wody.

Rodzaje traw syntetycznych na taras i balkon

Zielone otoczenie domu sprzyja relaksowi po pracy. Uprawa roślin na balkonie, w ogrodzie lub na tarasie wiąże się ze stałym zużyciem wody. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie efekt cieplarniany daje się najbardziej odczuć, sztuczne trawy są najlepszym rozwiązaniem. Nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie trzeba ich kosić, nawadniać, nawozić, ani przycinać. Ozdobne liście pną się ku górze i stanowią doskonałe uzupełnienie balkonowych kompozycji. Można śmiało łączyć trawy ozdobne z innymi, sezonowymi roślinami. Dekoratorzy wnętrz polecają syntetyczne trawy zarówno na zewnątrz, do dużych donic ogrodowych, jak i do mieszkań. Ich wielka zaletą jest też dopasowanie do każdych warunków. Mogą stać w łazience, w zaciemnionym przedpokoju lub na słonecznym tarasie.

Ozdoba wnętrza oraz otoczenia domu

Jeszcze do niedawna przed drzwiami wejściowymi do domu stawiano krzewy iglaste. Dziś dekoratorzy i architekci krajobrazu polecają wszystkim sztuczne trawy. To ekologiczne rośliny niezużywające wody, nawozów i niewymagające żadnej pielęgnacji. Wysokiej jakości trawy można przetrzeć ściereczką, by usunąć kurz lub wystawić na deszcz, aby w naturalny sposób je odświeżyć. Gdzie można stosować trawy doniczkowe? Oto kilka pomysłów.

  • Trawy ozdobne jako dekoracja drzwi wejściowych do domu,
  • syntetyczne liście w różnych odcieniach zieleni mogą zdobić wnętrza mieszkania,
  • trawa na słonecznym balkonie może być połączona z żywymi, sezonowymi roślinami,
  • wiecznie zielony dodatek na taras albo do ogrodu,
  • sposób na ożywienie wnętrza bez angażowania środków do pielęgnacji roślin.

Zalety sztucznych traw

Wśród licznych zalet sztucznych traw wymienić należy ekologiczny charakter. To dobry wybór dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na doglądanie roślin i nie znają się na ich pielęgnacji. Dzięki syntetycznym, wiecznie zielonym liściom dom zawsze będzie wyglądał elegancko i stylowo. W sklepach można znaleźć trawy o różnej gęstości, wysokości i zabarwieniu. To daje możliwość wkomponowania traw w stylistykę wnętrza.

Post Author: Cezary